Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (стаття 12. Профілактичні щеплення; стаття 15. Запобігання інфекційним захворюванням у дитячих закладах)

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» 

 (стаття 27. Профілактичні щеплення)

Download
Щодо проведення заходів з імунізації.pdf
Adobe Acrobat Document 1.5 MB
Download
Про внесення змін до Календаря профілакт
Adobe Acrobat Document 369.8 KB
Download
лист МОНУ, МОЗУ Щодо напруженої епідеміч
Adobe Acrobat Document 52.8 KB
Download
Відповідаємо на запитання батьків.pdf
Adobe Acrobat Document 1.8 MB


ІМУНІЗАЦІЯ

 Імунізація — штучно запущений процес, під час якого імунна система людини стає захищеною від хвороби внаслідок створення захисних факторів відторгнення певного антигену після введення імуногену. Коли на імунну систему діють сторонні для макроорганізму молекули, вона відповідає імунною реакцією. Після цього процесу, завдяки імунній пам'яті, імунна система розвиває здатність швидко реагувати на повторну зустріч з введеним до цього агентом. Це головна функція набутого імунітету.

          Під час контрольованого введення імуногену, макроорганізм самостійно набуває здатності до самозахисту: цей процес називають активною імунізацією. Залежно від типу антигену активна імунізація формує високоспецифічний тимчасовий різної тривалості чи постійний імунітет. Найважливіші елементи імунітету, які формуються внаслідок імунізації, це T-лімфоцити, B-лімфоцити, а також антитіла, які вироблені B-лімфоцитами. Клітини пам'яті B-лімфоцитів та T-лімфоцитів слугують швидкому реагуванню імунної системи на повторну зустріч із антигеном. Пасивна імунізація — це введення сироваток чи імуноглобулінів, що містять готові антитіла. За допомогою пасивної імунізації можна швидко створити тимчасовий імунітет тривалістю 1-6 тижнів.

          Імунізацію проводять різними методами, найчастіше — шляхом вакцинації. Вакцини від мікроорганізмів, що спричинюють інфекційні захворювання, здатні підготувати імунітет таким чином, аби допомогти йому боротись зі збудником або запобігти хворобі. Той факт, що мутації можуть слугувати причиною виникнення ракових клітин для продукування білків чи інших, не сторонніх тілу, молекул, є приводом для створення теоретичної основи щодо вакцин проти раку.

          Інші речовини також можуть бути використані для імунізації. Наприклад, в експериментальних протинікотинових вакцинах (NicVAX[en]), а також в експериментах із застосування вакцини проти ожиріння, в яких використовували гормон ґрелін.

 

          Процес імунізації більш простіший та менш ризикований задля набуття імунітету проти певної хвороби, аніж безпосереднє перенесення її, навіть у легкій формі. Імунізація важлива як для дітей, так і для дорослих, адже може захистити від багатьох небезпечних захворювань. Імунізація не лише захищає дітей від смертельних захворювань, а й сприяє розвитку дитячої імунної системи[1]. Завдяки широкому застосуванню імунізації деякі інфекційні захворювання були майже повністю знищені в певних регіонах світу. Яскравим прикладом є винищення поширення поліомієліту в США: завдяки організаційним заходам у системі охорони здоров'я та батькам, які дали можливість своїм дітям вчасно пройти вакцинацію, випадків поліомієліту починаючи з 1979 року не було зафіксовано на території країни. Проте поліомієліт досі існує в інших регіонах світу та це є загрозою для здоров'я населення. До групи ризику відносяться: особи, що ніколи не вакцинувалися, особи, що не пройшли повну вакцинацію (не отримали необхідної дози), особи, які подорожують по регіонах поширення поліомієліту.


- Все, що варто знати про вакцинацію               https://phc.org.ua/news/vse-scho-varto-znati-pro-vakcinaciyu

- Від яких хвороб захищає вакцинація

https://moz.gov.ua/article/immunization/vid-jakih-hvorob-zahischae-vakcinacija

 - Запитай у лікаря

https://moz.gov.ua/article/immunization/zapitaj-u-likarja-na-najposhirenishi-zapitannja-pro-vakcinaciju-vidpovidae-ekspert-fedir-lapij

- Відповіді на поширені запитання про вакцинацію

https://goo.gl/vuas6s

- Міфи про вакцинацію

https://goo.gl/peQWpu

https://bit.ly/2T5jNT1

https://bit.ly/2tF8UbC

- Міфи про поствакцинальні реакції

https://bit.ly/2G2piZd

- Вакцини не вбивають: На які маніпуляції не варто піддаватися і чому 

https://bit.ly/2VgA2gw

- Антифейки

https://goo.gl/k7gkme

https://goo.gl/RUJjaT

https://goo.gl/ayqxHf

https://goo.gl/7x25Q2

https://goo.gl/5D43ms