Памятка

по виклику швидкої медичної допомоги.

 

  1. Набравши «103» і почувши відповідь:«швидка допомога», необхідно чітко і виразно повідомити  диспетчера:

-                    Що трапилось? (В разі виникнення надзвичайної ситуації необхідно, перш за все,         вказати загрозливі симптоми, а саме: «дитина знепритомніла», «сильна кровотеча»,       «дитина не дихає», «у дитини судоми», та інші).

-                     Точну адресу виклику.

-                    Прізвище, імя, вік дитини.

-                    Хто викликає ШМД з вказівкою П.І.Б. та посади.

 Забороняється дітям, неповнолітнім самим викликати ШМД   !!!

       2. Призначити відповідальну людину за зустріч бригади, супровід до місця            події.

       3. Фахівців бригади  ШМД повідомити про точний час виникнення                         надзвичайної  ситуації.

      4. В разі відсутності у дитини ознак  життя (дихання, серцебиття) негайно

почати проведення  реанімаційних заходів: штучного дихання і закритого масажу серця до приїзду  бригади ШМД силами педагогічного складу та медичного працівника закладу.


Що має бути в домашній аптечці?

 Як часто бувають ситуації, коли хтось з домочадців несподівано хворіє, а найнеобхідніших ліків немає. Домашня аптечка - це необхідність, вона повинна допомагати надати швидку й ефективну допомогу, коли піднялася температура, заболів живіт або зуб, піднявся тиск, а також при травмах і опіках.

 

Але якщо ви не лікар, то можете не знати, що повинно бути в домашній аптечці, щоб вона була універсальною і відповідала всім необхідним вимогам.

Основний склад.

Якщо ви задумалися про те, що повинно бути в домашній аптечці, то почніть складати її з найпростіших і необхідних ліків та препаратів . Перш за все, кількість придбаних ліків. Так як у всіх медикаментів є свій термін придатності, немає сенсу закуповувати їх в промислових масштабах, особливо, якщо деякими з них ви користуєтеся вкрай рідко. Оптимально - якщо ліків вистачить на 4 - 5 днів інтенсивного вживання. Такий термін встановлюється з розрахунку, що хвороби не приходять за графіком, іноді вони трапляються в період свят і вихідних, коли лікаря з поліклініки викликати неможливо.

Перш за все, в аптечці повинні бути засоби, які потрібні при наданні термінової допомоги. При опіках, переломах, подряпинах та синцях завжди потрібно приблизно один і той же комплект ліків. Обов'язково повинна бути вата, бинти, кілька пляшечок з перекисом водню, жгут для зупинки кровотечі, йод, зеленка, пластир, шприци, ножиці і пінцет. Від опіків досить мати спеціальну мазь „Пантенол”. Всі ці засоби допоможуть зупинити кровотечу, продезінфікувати рану, надати першу допомогу до приїзду лікаря.

Крім цього, в аптечці необхідні ліки на випадок несподіваної хвороби. Почнемо з знеболюючих. Найчастіше люди скаржаться на головний, зубний біль та біль у животі. Тому вам знадобиться аспірин, но-шпа, анальгін або кеторол. Ці ліки допоможуть швидко зняти больовий симптом. Але вони не усувають причину болю, про це потрібно пам'ятати і не відкладати візит до лікаря.

На випадок кишкових розладів вам знадобляться проносні і закріплюючі препарати. Це можуть бути активоване вугілля, мезим форте, лінекс або інші, які вам рекомендує лікар. Непогано мати клізму про всяк випадок - іноді вона може знадобитися. Тому варто пам'ятати, що при гострому болі в животі не можна вживати знеболюючі ліки, а треба терміново викликати швидку. Інакше ви знімете біль а діагностувати, що ж саме у вас болить, буде дуже складно, а це може бути небезпечно для життя.

Наступний комплект ліків - це препарати проти простудних захворювань. Вам будуть потрібні цитрамон, парацетамол, антибіотики (тільки за призначенням лікаря), таблетки і сиропи від кашлю - теж за рекомендацією лікаря. Не зайвим буде градусник, інгалятор, піпетка, кілька стерильних респіраторів, вітаміни С. Якщо в будинку є діти, то всі ліки для них повинні бути виписані за рецептом лікаря і відповідати віку.

Додаткові ліки.

Що має бути в домашній аптечці, крім основних ліків? Це ті препарати, які можуть знадобитися рідко або ті, якими ви користуєтеся регулярно. Сюди можуть входити заспокійливі препарати, снодійне, ліки для хронічних захворювань, які потрібні вам регулярно, наприклад, ліки для діабетиків. Тут же можуть бути гігієнічні або протизаплідні засоби.

Як зберігати?

Зберігати аптечку просто. По-перше, для цього знадобиться ящик або коробка з кількома відділеннями. На них рекомендовано зробити написи, щоб ви могли зрозуміти, де які ліки лежать. Деякі препарати потрібно зберігати при кімнатній температурі, інші в холодильнику - ця інформація завжди вказана в інструкції. І всі вони повинні зберігатися в темному місці подалі від прямих сонячних променів. Важливо зберігати інструкції до ліків, щоб завжди точно визначити термін придатності, показання до застосування та дозування. Ті ліки, якими ви користуєтеся часто, повинні зберігатися на виду, інші, такі як бинти або мазі від опіків, можна прибрати в шафу. Багато хто зберігає ліки у ванній, це велика помилка, тому що ліки можуть зволожитися і зіпсуватися.

У всіх свій погляд на те, що повинно бути в домашній аптечці. Але незаперечно, що крім звичних ліків, якими ви користуєтеся часто, в ній має бути набір препаратів, які можуть знадобитися в екстрених випадках. Якщо все це буде в наявності, ви завжди можете бути впевнені в тому, що впораєтеся з першими ознаками хвороби або з травмою до приїзду лікаря.

 

 

Але краще не хворійте і будьте здорові!