8 січня 2020 року до нашого садочку завітали працівники дорожно-транспортної поліції УПП в Запорізькій області. Поліціянти провели з дітьми профілактичні бесіди з безпеки життєдіяльності, закріпили з дітьми правила дорожнього руху, а також показали навчальні мультфільми по темі "Попередження конфліктів та вирішення їх мирним шляхом". На згадку про зустріч дітям подарували тематичні розмальовки. А діти старших вікових груп подарували поліціянтам свої малюнки по темі безпеки життєдіяльності.   З метою удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів щодо формування у дітей знань про природу Космосу, поліпшення якості освітньої роботи з дітьми для розвитку пізнавального інтересу до нового, невідомого, формування пізнавіальних здібностей, системи наукових знань дітей передшкільного віку 18.12.2019 року був проведений конкурс-огляд посібників (наочних моделей) з формування у дітей знань про природу Космосу.

      Вихователі презентували наочні посібники та моделі сонячної системи, практичний дидактичний матеріал, розробки ігор та різних видів діяльності, які можуть використовуватись як під час організованої діяльності, так і під час індивідуальної роботи, роботи з батьками, самостійної ігрової діяльності.11 грудня 2019 року в групі старшого дошкільного віку №3 "Віночок" відбувались справжні дива! Вихователь Могілат Наталія Вікторівна була головною чарівницею і на майстер-класі вчила батьків разом з дітьми виготовляти іграшкового Діда Мороза, який може виконувати бажання. Іграшки вийшли справді чарівні, тому що кожна родина вклала в свою іграшку частинку своєї душі, творчість, креативність і віру в найкраще!Відповідно наказу  ЗМР ДОН № 479р від 12.12.2019 «Щодо посилення протипожежного та техногенного захисту в закладах освіти міста» з  метою посилення пожежної та техногенної безпеки, попередження виникнення пожеж, загибелі і травматизму  людей  на них, збереження життя і здоров `я дітей та працівників СДНЗ №232 під час освітнього процесу, з метою забезпечення високої організованості 17.12.2019 в нашому садочку проведено тренування з відпрацювання дій на випадок пожежі за темою: «Порушення з причини пожежі режиму роботи об’єкта в цілому. Евакуація персоналу, учасників освітнього процесу під час виникнення пожежі».. У підготовці і проведенні його взяли участь вихованці, педагогічний та технічний персонал СДНЗ №232.

 Відповідальною особою з питань ЦЗ Соловйовою С.П. був розроблений  план підготовки та проведення тренування з відпрацювання дій на випадок пожежі.

 Певну допомогу у підготовці занять до тренування з відпрацювання дій на випадок пожежі надала виставка методичної літератури  та дидактичного матеріалу для педагогів щодо навчання дітей безпечної поведінки та правил пожежної безпеки. На високому організаційному і методичному рівні вихователем-методистом Соловйовою С.П. проведені заняття з педагогічним та технічним персоналом щодо правил користування вогнегасниками та правил евакуації з приміщень СДНЗ №232 на випадок пожежі.

 Високу підготовленість показали ланки оповіщення та звязку, пожежогасіння, евакуаційна група,  які готові діяти за ввідними.

 Вихователями вікових груп були проведені інформаційні заходи з батьками щодо навчання дітей правилам пожежної безпеки. З метою виявлення та підтримки обдарованих талановитих дітей дошкільного віку, розвитку емоційності та художнього смаку особистості, пізнання краси рідного слова, розвитку мовлення як джерела збагачення національної культури України, на виконання плану територіального відділу освіти Хортицького району 15.11.2019р. наші дівчата Доценко Кіра (група №6 «Ромашка») та Негой Анастасія (група №3 «Віночок») прийняли участь у районному конкурсі майстрів художнього читання «Хортицькі дзвіночки-2019» на базі ЗДО №205. Під керівництвом вихователів Олійник Оксани Олександрівни (група №6 «Ромашка») та Бабак Олени Вікторівни (група №3 «Віночок») дівчатка демонстрували на Конкурсі свою виконавську майстерність.

Професійне журі визначило переможців і дипломантів конкурсу відповідно до критеріїв оцінювання.

Наша зірочка Негой Анастасія  увійшла до персонального складу учасників, які є претендентами на участь  у міському (фінальному) етапі Гала-концерту Міського талант-шоу "Зірочки дошкілля" в номінації "Виразне читання" (додаток 1 до наказу ТВО Хортицького району № 444р від 22.11.2019 "Про підсумки проведення районного конкурсу майстрів художнього читання "Хортицькі дзвіночки - 2019"

      Бажаємо Анастасії  та її наставниці Бабак О.В. творчих успіхів і тільки перемоги!  Кожне свято та розвага для дітей – справжнє море радості, гарних емоцій та величезного задоволення.

 

   У теплій і затишній атмосфері 12 листопада 2019 року у спеціальному дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №232 «Сіренький зайчик» пройшла осіння розвага і своєю змістовністю та різноманітністю спонукала піднесенню святкового настрою всіх присутніх у прикрашеній з  любов’ю  залі. Вихователі зуміли створити неповторну атмосферу свята та поринути разом зі своїми вихованцями в неповторний осінній колорит.

 

  Дошкільнята вивчили вірші про осінь, розучили веселих пісень, цікавих таночків.

 

   Завітала до вихованців і сама винуватиця свята - щедра Осінь, яка розважала малят, а на завершення вона усіх почастувала своїми дарами - смачними яблуками.

   Діти та присутні в залі отримали справжню насолоду від осінньої розваги.18.10.2019 в СДНЗ № 232 «Сіренький зайчик» пройшов осінній ярмарок. З неабиякою фантазією та завзяттям підійшли до організації заходу батьки та колектив СДНЗ № 232   цього року. Кожна вікова група представляла свої осінні поробки. Різноманіття квітів, овочів, фруктів втілилися в чудові та цікаві сумісні композиції батьків та дітей. А поруч  частували  справжніми українськими стравами гостей на ярмарці.

 

Метою цього заходу є розширення світогляду про традиції,  звичаї та обряди українського народу, українського ярмаркування, виховання дбайливих господарів, національно свідомої особистості, патріотизму. Спільними зусиллями було створено справді святкову атмосферу з українськими народними піснями, іграми, конкурсами, фотозоною, майстер-класами. Ніхто не пішов із осіннього ярмарку без заряду позитивних емоцій та гарного настрою.  Азартність, професіоналізм, привітність, посмішки, жарти, пісні – це ще не весь перелік цікавинок Осіннього ярмарку-2019!

          Наш садочок долучився до проектів "Територія культурного простору" та "Район моєї мрії". 28.09.2019 року у парку Ювілейний наші вихователі провели майстер-класи для дітей Хортицкого району:

"Квілінг - чарівні смужки" (вихователь Мацишина Лідія Володимирівна); "Умілі рученята" - розфарбовування гіпсових фігурок (вихователь Могілат Наталія Вікторівна). 

    Діти району та їх батьки отримали багато яскравих вражень від майстер-класів та кожен учасник пішов із своїми виробами!

 Багато уваги та захоплюючих відгуків відвідувачів привернула виставка авторських робіт з квілінгу вихователя Мацишиної Л.В. А самим відвідуваним майстер-класом з усіх був "Умілі рученята" вихователя Могілат Н.В., на якому і діти і батьки проявили всю свою творчість та фантазію.В СДНЗ №232 розпочалися засідання батьківських зборів.

11 вересня2019 року батьківські збори пройшли в групі раннього віку №1 "Горобинка" та в групі №5 "Берізка" 5 року життя.

На зборах виступали

завідувач СДНЗ №232 Кончуковська Тетяна Леонідівна,

вихователь-методист Соловйова Світлана Павлівна,

практичний психолог Сизоненко Вікторія Григорівна,

завідувач господарства Лук'яненко Олена Вікторівна.

 Традиційно 1 вересня вважається Днем знань. Це справжнє всенародне свято мудрості, доброти, людяності. Щороку в нашому садочку ми відзначаємо цей день святковими заходами. Цьогоріч, 2 вересня, наше свято “День знань” розпочалося урочистою піснею – звучав Гімн України. 

Всі малята приймали активну участь у проведенні свята: розповідали вірші про Україну, про літо та щасливе дитинство, із задоволенням діти гралися в рухливі ігри, співали веселих пісень про дитячий садок, дружбу.

 

Із свята 1 Вересня почнеться цікаве дитинство, перше знайомство, перша вихователька, перші знання на шляху в країну Знань. 

З метою формування у дошкільників патріотичних почуттів і виховання національної гідності  23 серпня 2019 року в нашому дитячому садочку відбулося тематичне свято, приурочене Дню прапора та Дню незалежності України.

З урочистими віршами, дзвінкими піснями, запальними танками, веселимим іграми виступали справжні меленькі патріоти України.Літо – чудова пора року. Багато дошкільнят залишаються  і відвідують дитячий садок  у літній період. Одним із елементів життєдіяльності дітей є спеціально організовані розваги. 08.08.2019 в СДНЗ № 232 пройшла розвага для дітей "Літо-весела пора!". Метою цієї розваги було: створення сприятливого емоційного стану у дітей; розвиток інтересу до експериментальної діяльності. Саме в такому напрямку працюють наші педагогічні працівники, намагаючись якомога краще організувати життєдіяльність вихованців у літній період. На розвагу завітали також батьки наших вихованців. Всі з задоволенням поринули в дитинство: приймали участь у іграх, хороводах.29.07.2019

до СДНЗ № 232  завітали представники поліції.

Головна мета візиту  - профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму, виховання  маленьких пішоходів в області дорожнього руху, щоб діти знали небезпеки дороги і могли реагувати на різні дорожні ситуації. Бесіда прошла в дружній обстановці, діти уважно слухали, відповідали на питання і брали активну участь в бесіді, мали можливість посидіти в поліцейській машині та користуватися рацією як справжні поліціянти.23 травня 2019 року в нашому закладі пройшов огляд-конкурс «Кращий куточок дослідницько-пошукової діяльності в групі» з метою формування пізнавальних процесів дітейактивізації творчої, дослідницької діяльності, якісному оснащенню педагогічного процесустворенні і вдосконаленні предметно-розвиваючого бази у напрямку експериментування дошкільнят та екологічного виховання. Завдяки зібраним матеріалам, обладнанню, різним приладам є можливість занурити дітей у світ досліджень і відкриттів. Діти зможуть самостійно дійти висновків, встановити причино-наслідкові зв’язки та знайти відповіді на різноманітні запитання, провівши експерименти або дослідивши якесь явище з дорослим або самостійно, дізнаватися багато нового і цікавого про оточуючі речі, предмети, тощо. Для дітей – це захоплююча гра, для педагогів та батьків – це нові цікаві форми взаємодії з дітьми.

  На виконання Міської Програми природоохоронних заходів, спрямованих на охорону довкілля, раціональне використання природних ресурсів, з метою пропаганди екологічних знань в нашому дитячому садочку з 26.03.2019 по 26.04.2019 пройшов екологічний місячник «Краса Землі моєї». 

22 квітня 2019 року у рамках проведення Міського екологічного місячника «Краса Землі моєї» до Міжнародного дня Землі та Дня довкілля в нашому закладі пройшло екологічне свято «День народження Землі».  

Основною метою заходу була активізація природоохоронної діяльності та залучення здобувачів освіти та батьківської громадськості до участі в природоохоронній роботі і пропаганді екологічних знань

Почесними гостями свята були депутат міської ради  Микола Миколайович Володьков та його помічник Ярослав Станіславович Грошев.

Наприкінці свята Микола Миколайович подарував нашому садочку саджанці дерев та кущів.

         Фінальною крапкою в програмі свята стало спільне висаджування дерев та кущів  з почесними гостями, працівниками,  дітьми,  батьками. 

      Під час Місячника колектив садочка разом із батьками, плідно попрацювали над облаштуванням території садка та ігрових майданчиків: висадили квіти, прибрали територію від сухостою, висадили розсаду овочів, облаштували "Зелену грядку здоров'я" та багато іншого. 

      Активну участь в облаштуванні "Зеленої грядки здоров'я" прийняли батьки групи №5 "Берізка", які висадили розсаду лікарських рослин.

На базі нашого закладу студентка педагогічного коледжу Косоног Ксенія в межах захисту курсової роботи "Використання LEGO конструювання в закладах дошкільної освіти" провела з нашими педагогами майстер-клас по LEGO-конструюванню. Ксенія Павлівна розкрила актуальність використання LEGO конструктора для всебічного розвитку дітей,  надала практичні поради з власного досвіду роботи з цієї теми. Педагоги нашого закладу із задоволенням побували в ролі дітей та навчались вирішувати завдання і взаємодіяти між собою за допомогою LEGO конструктора.15 лютого 2019 року музичний керівник Огонькова А.В. та вихователь групи старшого дошкільного віку «Віночок» Бабак О.В. провели музично-педагогічний тренінг для батьків та дітей.

Метою даного заходу було залучення батьків до сумісної творчої  діяльності зі своїми дітьми через використання інноваційних здоров’язберігаючих  арт-технологій та розвиток музичних здібностей дітей.

Незабутнє враження всі учасники тренінгу отримали від малювання на прозорих мольбертах під супровід класичної музики. По закінченню малювання родини презентували сумісний малюнок та обіграли сюжет малюнку за допомогою музично-ритмічних рухів та пантоміми.

Залучення дітей та батьків до сумісної діяльності, включення їх у виконання посильних творчих завдань, стає основою для формування у дітей багатьох соціально важливих моральних якостей, таких як бажання та вміння сумісно співпрацювати між собою та батьками, сумісним зусиллям досягати бажаних результатів та відчуття задоволення від своєї роботи.  

       А якщо врахувати, що класична музика володіє чудовою властивістю «заземляти» негативну психічну енергію, то під час такого тренінгу відбувається і гармонізація психоемоційного стану і дитини і батьків.6 січня 2019 року практичний психолог Сизоненко В.Г. та музичний керівник Огонькова А.В. провели музично-психологічний тренінг для батьків та дітей групи раннього віку "Зимова прогулянка". Батьки разом зі своїми дітьми багато грали, танцювали, розіграли виставу за казкою "Рукавичка". Вихователь Красуля О.В. ознайомила батьків з деякими прийомами крупотерапії та  іграми з сенсорики, надала рекомендацї щодо використання арттерапії вдома для формування у дітей сенсорних еталонів та розвитку дрібної моторики.

25 січня 2019 року на базі нашого садочку пройшло чергове засідання Школи професійного зростання вихователя-методиста за темою «Використання прийому наочного моделювання як засобу оптимізації процесу розвитку зв'язного мовлення дітей раннього та передшкільного віку».

 Вихователь-методист СДНЗ №232 Соловйова С.П. та вихователь Бабак О.В. ознайомили колег ЗДО району з педагогічною інновацією – наочним моделюванням; розкрили актуальність використання мнемотехніки; познайомили з особливостями, принципами технології, етапами роботи з мнемотаблицями; надали рекомендації педагогам щодо використання мнемотаблиць при організації спільної з педагогом і самостійної діяльності дітей. Цікавою була практична частина засідання, на якій вихователі-методисти вправлялись в складанні мнемотаблиць, спробували техніку «живого» моделювання та ознайомились з методичною літературою й дидактичним матеріалом.
Листопад 2018

На виконання річних завдань педагоги Кіріченко Н.Г., Вовк Г.М., Черняєва Л.М. провели відкриті колективні перегляди занять з розвитку мовлення та художньо-мовленнєвої діяльності з використанням прийомів наочного моделювання. Діти показали високий рівень знань та навичок, що свідчить про системну роботу вихователів.

 
 

 

У рамках заходів згідно річного плану роботи СДНЗ №232 на 2018/2019 навчальний рік у листопаді 2018 р. вихователі представили на конкурс власноруч виготовлені посібники з формування у дітей здоров'язбережувальної компетенції, а саме з формування знань з безпеки життєдіяльності. Педагоги проявили свою творчість, креативність, завдяки чому представлені посібники були яскраві, багатофункціональні у використанні.З 07.11.2018 по 27.11.2018 в нашому садочку пройшов Місячник безпеки життєдіяльності. В рамках місячника з дітьми проводились тематичні бесіди, заняття, ігри та інші форми роботи. Вихователі з дітьми закріпили набуті знання та навички поведінки на дорозі, при пожежі, правила безпечної поведінки при виникненні надзвичайних ситуацій, при поводжені з незнайомими предметами та практично обігрували різні ситуації.
07.02.2018

на базі нашого садочка пройшов майстер-клас «Використання арт-технологій в освітньому процесі». Педагоги ЗДО району отримали консультацію та рекомендації щодо можливостей використання різних видів арт-технологій в роботі з дітьми та мали можливість самостійно декорувати скляні баночки за допомогою круп, випробувати себе в ролі художників, малюючи на скляному мольберті.

 23.11.2017 на базі нашого садка пройшла зустріч завідувачів ДНЗ Запорізької області, які проходили  курси підвищення кваліфікації завідувачів дошкільних навчальних закладів при Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Завідувач нашого СДНЗ Кончуковська Т.Л. провела лекцію-презентацію "Система роботи з дітьми, які мають порушення опорно-рухового апарату", спеціалісти СДНЗ ознайомили присутніх з організацією та особливостями проведення корекційно-відновлювальної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, вихователь-методист Соловйова С.П. ознайомила з організацією роботи з педагогами СДНЗ з питань проведення навчально-виховної роботи з дітьми, які мають порушення ОРА.  

 

22.11.2017 в групі № 6 "Ромашка" пройшло І засідання батьківського клубу "Родинне коло". Кожна сім'я представила свою родину в презентації, батьки мали можливість розповісти про своїх дітей та сімейні традиції, ближче познайомитись один з одним та дізнатись більше про таланти своїх дітей. Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері, про що свідчать відгуки батьків наприкінці засідання. 

 

 

09.11.2017 в групі № 4 "Золота рибка" пройшло І засідання батьківського клубу, на якому батьки разом із дітьми виготовляли атрибути для майбутньої театральної вистави. Всі присутні отримали відповідні ролі та завдання. Батьки були призначені відповідальними та помічниками майбутніх артистів.  

 

 

В рамках Тижня безпеки начальник штабу цивільного захисту Соловйова С.П. провела навчання працівників СДНЗ. 

Світлана Павлівна ознайомила з типами вогнегасників та правилами користування нимим, нагадала функціональні обов'язки командирів формувань ЦЗ, дії працівників на випадок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, правила евакуації.Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що вироблялися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї народу - це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому.

     З метою розширити і поглибити знання дітей про звичаї та обряди українського народу, виховання любові до народних традицій, шанобливого ставлення до родини 12.10.2017 року  в СДНЗ №232 «Сіренький зайчик» відбулося  Родинне свято для дітей старшого дошкільного віку.

      Свято-це завжди казка, сповнена позитивними емоціями, чарівними дивами та яскравими кольорами, в яких діти стають маленькими творцями добра і краси. Вихованці групи №4 «Золота рибка» та групи №5 «Берізка» подарували присутнім незабутні хвилини щастя і радості у чудових піснях, віршах та танцювальних номерах, в яких відображалася душа українського народу. Також в рамках свята пройшла виставка дитячих робіт  на тему «Барви золотої осені» та  дегустація страв української національної кухні.

          Позитивні емоції отримали не тільки вихованці, але і їх батьки та гості свята.
На початку навчального року в групі №2 "Полуничка" (5-й рік життя) пройшли батьківські збори.

Запрошені на збори завідувач СДНЗ Кончуковська Т.Л. подякувала батькам за допомогу у проведені поточних ремонтів, благодійну підтримку матеріально-технічної бази садка та нагадала режим роботи і правила перебування дітей в СДНЗ; вихователь-методист Соловйова С.П. ознайомила батьків з річними завданнями та пріоритетними напрямами роботи в новому навчальному році; голова БК СДНЗ Балицька Л.А. вручила подяки батькам за активну участь в житті групи та садочка; заступник голови БК СДНЗ Олійник О.О. звітувала про надходження та розподіл благодійних внесків фонду "Розвиток" за літній період; завгосп Лук'яненко О.В. звітувала про проведені поточні ремонти та благоустрій території СДНЗ.
Батьківські збори в групі №6 "Ромашка"

(молодший дошкільний вік).

Практичний психолог Сизоненко В.Г. ознайомила батьків з психологічними особливостями дітей молодшого віку, надала практичні рекомендації щодо розвитку пізнавального інтересу у дітей та приклади розвивальних завдань з формування сенсорно-пізнавальних здібностей дітей. Сестра медична старша Дорошенко Л.М. нагадала про дотримання санітарних норм, режиму дня в садочку та вдома, дала роз'яснення щодо проведення обов'язкових планових щеплень дітей.  Заступник голови БК СДНЗ Олійник О.О. звітувала про надходження та розподіл благодійних внесків фонду "Розвиток" за літній період. Завгосп Лук'яненко О.В. звітувала про проведені поточні ремонти та благоустрій території СДНЗ.
Батьківські збори в групі старшого дошкільного віку №5 "Берізка".

Практичний психолог Сизоненко В.Г. ознайомила батьків з розвиваючою програмою використання конструктору LEGO, провела з батьками практичні вправи, які можна використовувати вдома з дітьми.

Заступник голови БК СДНЗ Олійник О.О. звітувала про надходження та розподіл благодійних внесків фонду "Розвиток" за літній період. Завгосп Лук'яненко О.В. звітувала про проведені поточні ремонти та благоустрій території СДНЗ.